آمادگی و مراقبتهای عمل پروتز گونه:پرهیز از مصرف سیگار و قرص مسکن

p1

ایمپلنت‌های گونه، که همچنین به عنوان ایمپلنت‌های مالاری نیز شناخته می‌شوند، یک روش دائمی برای افزایش اندازه گونه‌ها و اضافه کردن حجم به گونه‌هایی است که دارای حفره یا فرورفتگی هستند. ایمپلنت‌ها در دامنه‌ای از اندازه‌های مختلف، اشکال و مواد (جامد و نیمه جامد) به تناسب ساختارهای صورت، مورد استفاده قرار می‌گیرند. جراحی با یک سابقه ایمنی اثبات شده، ساده است و نیازی به دوره نقاهت طولانی مدتی ندارد.

آیا شما گزینه خوبی برای جراحی ایمپلنت چهره هستید؟


جراحی چهره یک تصمیم بسیار شخصی است. این می‌تواند یک روش تغییر در زندگی برای بیماران باشد که در مورد ظاهر گونه خود، آگاهی دارند. این روش باید بر اساس ظاهر خودتان انجام شود، نه بر اساس شخص دیگری، و نه بر اساس تصویر ایده‌آل شخصی دیگر. به طور کلی، شما ممکن است کاندید خوبی برای جراحی صورت باشید، در صورتی که:
• شما از نظر جسمی سالم و با وزن پایدار هستید
• انتظارات واقعی دارید
• شما سیگاری نیستید
• شما از ظاهر گونه‌های خود ناراضی هستید
• شما گونه‌هایی دارید که بیش از حد صاف، نازک یا فرو رفته است.
اگر شما تمایل به انجام جراحی دارید، وقت کمی را برای بررسی عکس‌های بعد از عمل چهره و یادگیری در مورد آنچه که در طول بهبودی انتظار دارید، صرف کنید. آماده سازی پیش از عمل، به بیماران کمک می‌کند انتظارات معقول و بهبودی سریع‌تری داشته باشند.

آیا می‌توان پیش و پس ازعمل، کاری را انجام داد، تا بهترین نتایج را به دست آورد؟


p2

گروه جراحی برای کمک به آماده سازی، حفاظت و درمان پوست قبل، در طول و پس از عمل، با هم، تلاش خواهند کرد. به عنوان یک پزشک، یک رژیم مراقبت از پوست که شامل اقدامات قبل از جراحی برای بهینه سازی پوست شما، و همچنین مراقبت از پوست پس از جراحی است را می‌توان توصیه کرد؛ که می‌تواند به جلوگیری از تحریک، کاهش کبودی و التهاب کمک کند و بهبودی سریع‌تر را امکان بخشد. برخلاف شیوه‌های دیگر، این بسته‌های مراقبت از پوست قبل و بعد از عمل منحصر به فرد، به عنوان بخشی از برنامه جراحی شما در نظر گرفته می‌شود. درمان‌های پوستی قبل از عمل جراحی و درمان‌های میکرودرم ابریژن برای کمک به آماده سازی پوست برای عمل جراحی و اطمینان از بهترین احیاء پس از عمل، انجام می‌شود.

آماده شدن برای جراحی


آماده سازی برای جراحی به معنی احتمال بیشتر رسیدن به نتایج مورد نظر شما و طی یک دوره بهبودی سریع است. هر دستورالعمل قبل از عملی را که توسط جراح شما توصیه شده است را دنبال کنید. معمولا دستورات زیر داده می‌شود:
• قبل از انجام جراحی، آزمایش‌های مورد نیاز یا ارزیابی‌های پزشکی را انجام دهید.
• ارائه یک تاریخچه پزشکی دقیق.
• حداقل 6 هفته قبل از جراحی، سیگار کشیدن را متوقف کنید
• جراح مشاور خود را از هر دارویی که شما مصرف می‌کنید، آگاه کنید. او ممکن است توصیه به تنظیم دوز آن و یا جایگزینی با یک داروی دیگری را پیشنهاد دهد.
• از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی یا مکمل‌های گیاهی اجتناب کنید زیرا ممکن است خونریزی را افزایش دهند.
• ایمپلت گونه معمولا به صورت سرپایی در یک بیمارستان، کلینیک روزانه و یا جراحی در مطب انجام شود. از یک دوست بخواهید که در هنگام جراحی حضور داشته باشد و اطمینان داشته باشید که کسی که برای اولین شب بستری در بیمارستان، بعد از عمل جراحی وجود دارد که در کنار شما بماند.

بلافاصله پس از ایمپلنت چهره، چگونه به نظر خواهید آمد و چه احساسی خواهید داشت؟


شما کبودی و تورم بعد از عمل را تجربه خواهید کرد، با ناراحتی ملایم و متوسط برای یک یا دو روز بعد. برای کاهش تورم، کبودی و درد، می‌توان کمپرس سرد را روی محل عمل جراحی اعمال کرد. شما ممکن است فقط یک رژیم مایع را برای یک یا دو روز پس از عمل اجازه داشته باشید که مصرف کنید. شما در روز جراحی به احتمال زیاد قادر به تحرک هستید، اما فعالیت‌های شما محدود خواهد شد.

دوره بهبودی پس از ایمپلنت‌های صورت


p3

مهم است که شما تمام دستورالعمل‌های مراقبت بعد از عمل را که توسط جراح شما ارائه می‌شود، را پیگیری کنید. این شامل اطلاعاتی در مورد پوشیدن لباس‌های تنگ، مراقبت از صورت، مصرف آنتی بیوتیک در صورت تجویز و سطح و نوع فعالیت‌هایی است که ایمن هستند. جراح شما همچنین دستورالعمل‌های دقیقی در مورد علائم عادی که شما تجربه خواهید کرد و علائم احتمالی و عوارض آن را ارائه می‌دهد. مهم است بدانیم که طول دوره بهبودی در افراد مختلف، بسیار متفاوت است.
• در دو هفته اول
o شما باید بتوانید ظرف یک هفته به کار و سایر فعالیت‌های عادی خود بازگردید.
o بهتر است صورت خود را در یک موقعیت با یک زاویه 45 درجه بالا بگیرید و حداقل یک هفته آن گونه باشید.
o بخیه‌ها ظرف پنج تا ده روز حذف می‌شوند؛ نخ‌های بخیه‌ای که داخل دهان قرار می‌گیرند، در یک دوره زمانی مشابه از بین می‌روند.
o بهتر است تا 10 روز رژیم غذایی خود را به مصرف غذاهای نرم محدود کنید.
• هفته دوم تا هشتم: پس از چهار تا شش هفته، فعالیت‌های بدنی شدید می‌تواند از سر گرفته شود.

فرآیند بهبودی


p4

روند بهبودی برای ایمپلنت‌های گونه می‌تواند به صورت مختصر و ساده باشد، و به شما کمک می‌کند تا راهنمایی پس از عمل جراح خود را دنبال کنید و از خودتان مراقبت خوبی داشته باشید. طبیعی است که پس از جراحی اندکی کبودی و ورم را تجربه خواهید کرد. هر دوی این نشانه‌ها باید در عرض دو هفته کاهش یابند، هرچند تورم گاهی اوقات ممکن است کمی طولانی‌تر می‌شود. کمپرس‌های سرد اعمال شده به روی محل عمل، ممکن است به کاهش ناراحتی کمک کند. برای تسریع روند بهبودی، موارد زیر را انجام دهید:
• شستشوی دهان به منظور کاهش احتمال بروز عفونت در محل برش (اگر برش در دهان شما انجام شده است).
• از تمرینات شدید و ورزش‌های سنگین، برای شش هفته بعد از عمل جراحی و یا تا جایی که جراح توصیه می‌کند، استفاده نکنید.
• برای جلوگیری از جابجایی مایعات در اطراف ایمپلنت، برای چند روز پس از جراحی، سر را بالا بگیرید. شما همچنین باید موقعیت خواب راحتی را پیدا کنید. توصیه می‌شود که در یک زاویه 45 درجه قرار گیرید.
• اگر برش‌ها زیر چشم‌ها باشند، چشم‌ها باید قطره‌های شستشو دهنده، روان شوند.
• غذاهای نرم را تا 10 روز پس از عمل جراحی بخورید زیرا جویدن ممکن است باعث ناراحتی و صرع گوارشی شود. سوپ، سبزیجات خرد شده، هوموس و ماست گزینه‌های خوبی هستند.
• برای مدت یک هفته یا بیشتر پس از جراحی‌تان از باند استفاده کنید که تضمین می‌کند که هر تورمی را به حداقل برساند و ایمپلنت‌ها در جای خود قرار بگیرند.
• بر اساس مشاوره جراح خود، اکثر بیماران پس از یک هفته پس از عمل جراحی، قادر به بازگشت به کار و فعالیت خود هستند. از انجام فعالیت‌های شدید باید به مدت 4 تا 6 هفته، اجتناب شود.
• همه موارد پس از عمل را با جراح خود در میان بگذارید. این به او این اجازه را می‌دهد تا پیشرفت شما را بررسی کند. پنج تا ده روز بعد از عمل، بخیه‌های زیر چشم برداشته می‌شود، در حالی که بخیه‌های جذبی به طور همزمان، تا همان زمان حل می‌شوند.
اگر در معرض علائمی از قبیل خونریزی که سوزش نیز دارد، درد و ناراحتی طولانی مدت بودید، یا نگرانی در مورد بخیه‌ها و ایمپلنت خود دارید، از جراح یا پزشک خود در اسرع وقت مشاوره بگیرید.

گزینه‌های بازیابی کوتاه مدت پس از عمل


جراح شما قبل از اینکه بتوانید به سطح طبیعی فعالیت و کار خود بازگردید، با شما صحبت خواهد کرد. پس از جراحی، با شما در مورد مراقب از خود و دستورالعمل‌های دقیقی در مورد مراقبت‌های بعد از جراحی گفتگو خواهد داشت، از جمله اطلاعات مربوط به:
• تخلیه، اگر قرار است انجام بشود.
• علائم عادی که تجربه می‌کنید
• علائم بالقوه و عوارض.

آیا می‌توانید ایمپلنت گونه را احساس کنید؟


برخی از بیماران می‌توانند ایمپلنت‌ها را در ابتدا احساس کنند، اما احساس ایمپلنت به سرعت طبیعی می‌شود و پس از چند ماه تشخیص آن دشوار است. درجه‌ای که می‌توانید ایمپلنت‌ها را احساس کنید نیز بستگی دارد که آیا ایمپلنت‌های سیلیکونی در بافت چهره شما قرار گرفته‌اند، یا ایمپلنت‌هایی که به استخوان گونه متصل هستند.

آیا احتمال جراحت و به جای ماندن رد جراحی روی صورت وجود دارد، اگر جراحی ایمپلنت را انجام دهید؟


p5

جراحی روشی تهاجمی است، بنابراین زمانی که برش‌ها انجام می‌شوند، همیشه احتمال زخم وجود دارد. با این حال، در مورد جراحی ایمپلنت گونه، اکثر برش‌ها از درون دهان انجام می‌شود تا هر اسکاری کاملا پنهان شود. برای جراحی‌هایی که در زیر چشم‌ها انجام می شود ممکن است احتمال کمی برای ماندن جای زخم وجود داشته باشد، اما با مژه‌های پایین پنهان می‌شود.

بهبود پس از جراحی ایمپلنت


بعد از عمل جراحی، انتظار می‌رود که تورم در وسط صورت ایجاد شود، و گاهی اوقات با بی‌حسی موضعی در طرف بینی یا لب فوقانی همراه است.

عفونت

مهم‌ترین عنصر در مراقبت بعد از کاشت ایمپلت گونه، این است که خطر ابتلا به عفونت و زخم یا جراحت را کاهش دهد. برای انجام این کار، مصرف رژیم غذایی نرم و نرمال در هفته اول پس از جراحی اجباری است.

رژیم غذایی

این رژیم به غذاهای مایع محدود نمی‌شود، بلکه شامل مواد غذایی می‌شود که نیازی به جویدن ندارند مانند مواردی که می‌توان از طریق میکسر تهیه کرد.

مسواک زدن

مسواک زدن یکی دیگر از مسائل مربوط به ریسک آسیب به خط بخیه است و در ابتدا بهتر است از مسواک زدن دندان‌های بالایی اجتناب شود. استفاده از دهانشویه ضد عفونی کننده چهار بار در روز، نیاز به مسواک زدن دندان‌ها را، به ویژه اگر غذا نرم باشد، کاهش می‌دهد.

تورم

تورم پس از جراحی در بخش‌های میانی صورت وجود دارد و می‌تواند با استراحت روی دو یا سه بالش در طول خواب شبانه، بهبود یابد.

بازگشت به کار

بازگشت به کار معمولا دو هفته طول می‌کشد و به طور معمول به مدت سه هفته از ورزش‌های سبک شروع کرده و در حدود 5 تا 6 هفته، می‌توان به تمرین‌های قبلی بازگشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *