قبل از انجام پروتز لب از مزایا و عوارض آن مطلع شوید.

ژل-لب

لب‌های پر و جذاب همیشه مورد علاقه بوده‌اند، اما اخیرا لب‌های بزرگ (همراه با باسن‌های بزرگ) به فرهنگ عمومی هجوم آورده است.

این روزها یک فیلر پوستی اسید هیالورونیک قابل تزریق پر استفاده ترین روش بزرگ کردن لب می‌باشد. با این حال، اگر چه تزریق دارای مزایای بسیاری است (کنترل حجم انعطاف پذیر، سرعت تدریجی درمان، کبودی اندک)، اثر دائمی نیست و این روش باید پس از چند ماه دوباره انجام شود.

از سوی دیگر، پروتزهای لب، بزرگ شدن دائمی لب‌ها را فراهم می‌کند. و جراحی نسبتا ساده است، معمولا حدود یک ساعت طول می‌کشد تا انجام شود. برش‌های کوچک در لب‌ها معمولا در گوشه‌های دهان ایجاد می‌شود تا تونل نازکی برای قرار دادن پروتز ایجاد شود. سپس پروتز وارد می‌شود، در طول لب کشیده می‌شود، و طول مورد نظر بریده می‌شود و برش‌ها بسته می‌شوند.

در حالیکه پروتز لب نسبتا بی خطر است و خطر عوارض جانبی پایینی دارد، برای همه مناسب نیستند. “فیلرهای لب برای همه نیستند.” برای کسانی که لب‌های بسیار نازکب دارند، می‌توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند، اما هرچه بیشتر تزریق کنید، لب‌های غیرطبیعی تری خواهید داشت. هنگامی که کسی لب‌هایی دارد که در حال حاضر پر هستند، اما نیاز به کمی تغییر شکل دارد، مقدار کمی فیلر می‌تواند عالی باشد.

با پزشک خود در مورد تاریخچه پزشکی خود، نگرانی‌ها و امیدواری‌ها برای انجام این کار صحبت کنید. همیشه تحقیق خود را انجام دهید و هرگز بدون حس اطمینان در تصمیم گیری تان عجله نکنید. آن‌ها لب‌های شما هستند، بنابراین فقط به بهترین روش اعتماد کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره تلفن‌های ما تماس حاصل فرمایید

در برجسته کردن لب چه نوع پروتز لبی استفاده می‌شود?


برخی از محبوب ترین انواع پروتز لب شامل گورتکس، سافت فرم و آلودرم هستند. پروتزهای لب گورتکس از یک پلیمر غیر واکنشی نوع پزشکی ePTFE  ساخته شده که برای سال‌ها در جراحی‌ها استفاده شده است. پروتزهای گورتکس ممکن است هنگامی که در ابتدا قرار داده می‌شوند کمی سفت باشند، اما اکثر بیماران به سرعت به آن عادت می‌کنند. این پروتزها دارای میکروحفره‌هایی هستند که از طریق آن بافت طبیعی لب رشد می‌کند و در نهایت پروتز یک بخش طبیعی از لب می‌شود.

پروتزهای سافت فرم لب از ePTFE ساخته شده اند، اما به شکل لوله ای هستند که اجازه رشد داخلی بافت را می‌دهد و بنابراین تکیه گاه بهتری خواهد بود. آلودرم نرم و قابل انعطاف، یک پروتز لب از بافت انسانی ساخته شده از پوست اهدا شده است، و بنابراین احتمال کمتری دارد که باعث واکنش آلرژیک شود.

مزایای پروتز لب


لب‌های پرتر برای افزایش زنانگی و زیبایی تبدیل به یک فرآیند محبوب در بین افراد مشهور جهان شده است. با افزایش دسترسی عموم مردم به درمان‌های زیبایی مانند فیلرهای لب، لب‌های قلوه ای فقط برای افراد مشهور نیست.

با دوام

بادوام

اولین سوال که بسیاری از مشتریان ما می‌پرسند این است که فیلرهای لب چقدر دوام دارد. درمان تزریق چربی لب بین شش تا هجده ماه دوام دارد و در طول این مدت لب‌های شما صاف و برجسته هستند. با این حال، اثر و حجم این روش نیز به هر فرد بستگی دارد.”برای بیمارانی که به دنبال لب‌های حجیم تر هستند و نسبت به تزریق مواد خارجی به بدن خود بی میل می‌باشند، جراحی پروتز لب با انتقال چربی یک راهکار ایده آل است. در این حالت از بافت چربی خود بدن بیمار برای تزریق به لب‌ها استفاده می شود و به این ترتیب می‌توان ظاهر مناسب و طبیعی طبق نظر بیمار برای لب ها ایجاد کرد.”( ازمقاله پروتز لب – سایت سیب سرخ)

بهبود طبیعی

فیلرهای لب برای زیبایی طبیعی شما طراحی شده اند. پزشکان معتقدند که هر فرد شایسته است احساس زیبایی داشته باشد و فوق العاده به نظر برسد. درمان فیلر لب از یک محلول طبیعی استفاده می‌کند که در پوست شما وجود دارد و اسید هیالورونیک نامیده می‌شود. این محصول زیبایی طبیعی شما را از طریق نتایج زیر افزایش می‌دهد:

  • رطوبت را در لب‌های شما حفظ می‌کند
  • تن پوست شما را کامل می‌کند
  • ساختار، شکل و حجم نرمی را ایجاد می‌کند

 تورم جزیی

با پیشرفت فن آوری در صنعت زیبایی، فیلرهای لب تنها از امولسیون‌های زیست سازگار استفاده می‌کنند. با استفاده از جدیدترین محلول‌ها برای پر کردن لب‌ها، فیلرهای لب یک جایگزین ایمن تر و ماندگار برای تزریق چربی یا کلاژن هستند.

اسید هیالورونیک که به داخل لب تزریق می‌شود به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. در نتیجه، درمان فیلر لب که دریافت خواهید کرد بدون آلرژی می‌باشد. یک تضمین برای این حرف، نتیجه تورم و کبودی اندک پوست در هنگام درمان پر و جذاب کردن و لب‌ها است.

کنترل حجم لب

اگر در مورد میزان حجم لب‌ها نگرانی دارید، پزشکان راه حل ایده آل برای شما را ارائه می‌دهند. تزریق، در حجم دهی دلخواه به لب شما، ساده و موثر است و پزشکان در یک محیط کنترل شده تزریق به لب‌ها را انجام می‌دهند تا بتوانند چگونگی برجسته شده لب‌های شما را کنترل کنند.

بسیاری از عوارض جانبی موقت است

عوارض-جانبی

خوشبختانه اکثر عوارض احتمالی تزریق لب‌ها خفیف و موقت هستند. “سایر خطرات معمول شامل کبودی، تورم و برآمدگی هستند، که موقت اند و معمولا تنها چند روز طول می‌کشند. پس از این فرآیند، به یاد داشته باشید که تا چند روز آینده تصویر واضحی از نتایج خود نخواهید داشت.

خطرات پروتز لب


برخی از عوارض پروتز لب عبارتند از:

ممکن است واکنش آلرژیک داشته باشید

واکنش-آلرژیک

فیلرهایی که برای برجسته کردن لب استفاده می‌شوند انواع بسیاری دارند. یک مثال از این فیلرها، کلاژن گاوی است، یک نوع کلاژن که از گاوها گرفته شده است. در حالی که این منبع می‌تواند با سایر فیلرها ترکیب شود یا به تنهایی تزریق شود، کلاژن ممکن است برای برخی افراد آلرژی زا باشد. به همین دلیل پزشک شما ممکن است قبل از تزریق یک مقدار کامل، مقدار کمی را تزریق کند یا انجام آزمایش آلرژی را توصیه کند تا اطمینان حاصل کند که واکنش آلرژیک را تجربه نخواهید کرد. پزشک شما احتمالا یک کرم لیدوکایین را قبل از تزریق به لب‌های شما اعمال می‌کند. اگر قبلا به لیدوکائین یا سایر عوامل بی حسی آلرژی داشته اید برای پیشگیری از واکنش آلرژیک به پزشک خود اطلاع دهید.

 زخم و عفونت

زخم-و-عفونت

وقتی پوست اطراف لب دچار آسیب می‌شود، بافت زخم ایجاد می‌گردد. بافت اسکار یکی دیگر از فرم‌های کلاژن است که در الگوی ناسازگاری رشد می‌کند و باعث می‌شود که ناحیه سفت تر شود و رنگ و بافت قابل توجه تر روی پوست شما داشته باشد. اسکار معمولا همراه با روش‌های جراحی تهاجمی‌‌تر برای برجسته کردن لب مانند پیوند فاسیا یا بافت همبند، اتفاق می‌افتد.

استفاده از تکنیک‌های استریل برای به حداقل رساندن قرار گرفتن قسمت‌های داخلی پوست در معرض باکتری‌ها، برای جلوگیری از عفونت پس از فرآیندهای برجسته کردن لب ضروری است. شما می‌توانید از پزشک خود در مورد تکنیک‌هایی که برای جلوگیری از عفونت استفاده می‌کند سول کنید. اگر در حال اقدام برای جراحی برجسته کردن لب هستید، بهتر است سوییت جراحی که در آن عمل شما انجام می‌شود را ببینید. پزشک شما ممکن است پس از عمل، از یک پماد آنتی بیوتیک یا قرص آنتی بیوتیک برای جلوگیری از بروز عفونت استفاده کند.

دو روز مرخصی بگیرید

مرخصی

از آنجا که برجسته کردن لب نیاز به آسیب‌هایی به ناحیه لب دارد، احتمال دارد که قرمزی، کبودی و تورم داشته باشید که از یک تا دو روز تا دو هفته به طول می‌انجامد. بهبودی پس از جراحی پروتز لب و یا پیوند لب می‌توانند حداقل دو هفته طول بکشد.

هنگامی که تحت فرآیند برجسته کردن لب قرار می‌گیرید، مهم است که برای دوره بهبودی آمادگی داشته  باشید. این بدان معنی است که از یکی از عزیزان خود بخواهید شما را پس از عمل به خانه برساند. بهتر است از قبل داروهای ضد درد، غذاهای نرم برای کاهش خطر خونریزی و بالش‌های راحت که برای به حداقل رساندن تورم بتوانید سر خود را روی آن قرار دهید را در خانه خود آماده کنید. از پزشک خود بپرسید آیا کرم یا پمادی را برای اعمال روی لب‌ها بعد از عمل جراحی به منظور کاهش خشکی و ناراحتی توصیه می‌کند.

ابتدا سلامت دهان خود را در نظر بگیرید

سلامت-دهان

قبل از به طور جدی در مورد تزریق لب تصمیم بگیرید، مطمئن شوید که دهان شما به اندازه کافی سالم است. قبل از رزرو وقت، صبر کنید که هر گونه مشکل لب‌ها یا دندان‌ها را برطرف کنید.

اگر سابقه آفت دهان داشته باشید، باید از داروهای ضد ویروسی استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که تزریق باعث بروز آفت نمی‌شود. ممکن است پس از عمل، تورم و کبودی را تجربه کنید. تورم معمولا بعد از یک یا دو روز بهبود می‌یابد. اگر کبودی ایجاد شود، برطرف شدن آن می‌تواند تا دو هفته طول بکشد. با این حال، رژ لب‌های مات اغلب می‌توانند تمام کبودی را پنهان کنند. پزشکان انجام هر گونه فرآیند دندانپزشکی را تا دو هفته پس از تزریق لب توصیه نمی‌کنند. اگر نگران سلامت دهانتان هستید، مطمئن شوید که با پزشک خود در جلسه مشاوره صحبت کنید.

نتایج غیر قابل انتظار

نتایج

در حالی که پزشک شما قصد دارد انتظارات شما را برآورده کند، ممکن است فیلر لب و عمل جراحی شما چیزی نباشد که انتظار داشته اید. چه لب‌های شما بیش از حد و چه بسیار کم پر شوند، نامتقارن به نظر برسد یا برای کاهش چین و چروک اطراف دهان کافی نباشد، ممکن است شما از نتایج خود ناراضی باشید.

اگر پزشک بتواند عکس‌های قبل و بعد زیادی را به شما نشان دهد و از آن‌ها بپرسید که چه تعداد فرآیند در هفته، در ماه و در سال انجام می‌دهند و احساس رضایت دارند، می‌تواند به شما در تصمیم درست کمک کند. “

اگرچه پزشک شما نمی‌تواند دقیقا پاسخ یک ماده روی پوست شما را تضمین کند، بسیار مهم است که اهداف خود را برای برجسته کردن لب و آنچه که امید انجام آن را دارید، توضیح دهید. یک مشاوره کامل و صادقانه در مورد اینکه کدام یک از انتظارات واقع گرایانه هستند، می‌تواند به شما کمک کند که این عوارض جانبی برجسته کردن لب را به حداقل برسانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *