مزایا و فواید پروتز چانه: افزایش تعادل صورت و اعتماد به نفس

مزایا و فواید پروتز چانه افزایش تعادل صورت و اعتماد به نفس

بزرگ کردن چانه، که به جراحی پروتز چانه یا منتوپلاستی نیز نامیده می‌شود، یک جراحی پلاستیک صورت است که می‌تواند چانه ای بزرگتر، واضح تر یا برجسته تر را در افرادی که تمایل به تغییر بیشتر در این ویژگی صورت دارند، ایجاد کند. برخی از راه‌های جراحی می‌توانند چهره را تغییر و اعتماد به نفس فرد را افزایش دهند. مزایای زیادی وجود دارد، از جمله کاهش سن و تغییر شکل صورت. این روش شامل قرار دادن پروتزی در چانه برای ایجاد تعادل بهتر بین ویژگی‌های صورت، اصلاح بدشکلی‌ها و برجسته کردن زیبایی طبیعی صورت است. اگرچه بزرگ کردن چانه به طور خاص برای غلبه بر اثرات پیری است، مزایای این روش می‌تواند نیازهای متنوعی فراتر از این به همراه داشته باشد.

پروتز چانه چیست؟


پروتز چانه راهی دائمی برای بزرگ کردن و یا افزایش اندازه چانه است. در طول جراحی، برشی در زیر چانه یا داخل لب ایجاد می‌شود. پروتز، اغلب از سیلیکون ساخته شده، و قبل از بستن برش در دهانه باز قرار می‌گیرد.

مزایا و فواید پروتز چانه چیست؟


مزایا و فواید پروتز چانه چیست؟

از مزایای پروتز چانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

نتایج دائمی هستند

هنگامی که یک پروتز چانه در محل چانه طبیعی ثابت می‌شود، نتایج زیبایی طولانی مدت خواهد بود. پروتزها ممکن است از مواد مواد زیست سازگار متفاوتی ساخته شوند، که بعضی از آن‌ها با استخوان موجود در منطقه ادغام می‌شود. چانه بخشی از ماندیبل یا استخوان فک پایین است. در حالی که جراحی فک یک گزینه ممکن است، برنامه درمان گسترده تر است و نیاز به یک دوره بهبودی طولانی تر دارد و معمولا ناراحتی بیشتری را به دنبال دارد. از طریق عمل جراحی پروتز چانه، بیماران می‌توانند از مزایای دائمی یکسان نسبت به یک روش کم تهاجمی‌تر استفاده کنند.

بهبود شکل نیمرخ

بیماران علاقه مند به انجام عمل پروتز چانه اغلب از ظاهر خود از دید نیمرخ ناراضی هستند. بینی ممکن است بزرگ باشد، چانه ممکن است عقب باشد، و یا هر دو مشکل وجود داشته باشد که منجر به عدم تعادل صورت می‌شود. با هماهنگ کردن ویژگی‌های این دید جانبی، پزشک می‌تواند ظاهر صورت شما را از تمام زوایا، به ویژه رو به رو، بهبود دهد.

اصلاح شکل استخوان فک

جراحی پلاستیک چانه نه تنها این ویژگی صورت را بهبود می‌بخشد، بلکه به علت تغییر ساختار زیرین، فک نیز می‌تواند بهبود یابد. پروتز‌های فک وجود دارد، اما بسته به اندازه پروتز چانه و جایی که قرار می‌گیرد، ممکن است لازم نباشد. تقویت خط فک می‌تواند مردانگی یا زنانگی را بنا به درخواست بیمار، افزایش دهد.

متعادل کردن بینی درست

بسیاری از افراد با یک بینی درشت متولد می‌شوند و شاید نمی‌خواهند این ویژگی مشخص خود را تغییر دهند. اگر بیمار تصمیم به انجام جراحی رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) داشته باشد، ممکن است پزشک به دلایل مختلف در دستکاری بافت‌ها محافظه کار باشد. در هر دو حالت، پروتز چانه می‌تواند بینی را متعادل سازد و نسبت جذابی بین این ویژگی‌های صورت ایجاد کند.

ظاهر با اعتمادتر

صرف نظر از اینکه یک فرد چگونه از درون بهبود می‌یابد، هنگامی که ظاهر خارجی بازسازی می‌شود، بیمار به خود مطمئن می‌شود. از یک دیدگاه بیولوژیکی، چانه نقش مهمی در جذابیت دارد و حتی می‌تواند باعث شود یک زن ظاهری زنانه تر داشته باشد و یک مرد با تغییر شکل نیمه سوم صورت مردانه تر به نظر برسد. هورمون‌های مختلف در شکل دادن به صورت کمک می‌کنند و جذابیت را برای جنس مخالف برای هدف تولید مثل احتمالی ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، یک چانه یا استخوان فک قوی به فرد کمک می‌کند تا بالغ به نظر برسد، تا حدی به این دلیل که این تغییرات هورمونی در دوران بلوغ رخ می‌دهد.

نتایج طبیعی

بعضی از بیماران دچار تردید می‌شوند که تحت عمل بزرگ کردن چانه قرار بگیرند زیرا نمی‌خواهند پروتز چانه باعث ظاهر کاریکاتوری از خود سابق آن‌ها شود. در واقع، پروتز چانه می‌تواند بسیار طبیعی باشد. پروتزها در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف موجود می‌باشند و می‌توانند از مواد متفاوت ساخته شوند. پروتزها به گونه ای طراحی شده اند که به عنوان ابزار دائمی زیر پوست قرار گیرد، و ممکن است تبدیل به بخشی از آناتومی بیمار شود. در طول مشاوره پزشک با بیمار، نرم افزار دیجیتال بزرگ کردن چانه می‌تواند بیماران را با نتایج واقعی رو به رو کند تا به تصمیم گیری در مورد روند زیبایی شان کمک نماید.

گزینه‌های مختلف برای برآورده کردن تمام نیازهای بیمار

همانطور که قبلا ذکر شد، پروتز‌های چانه در اشکال، اندازه‌ها و مواد مختلف موجود می‌باشند تا برای هر یک از بیماران با ویژگی‌های جدید و به صورت سفارشی ارائه شوند. پروتز سیلیکونی نیمه جامد یک گزینه محبوب است، اگرچه انواع دیگر نیز وجود دارند. در طول مشاوره با پزشک، او می‌تواند تمام امکانات و موادی که بهترین تجربه جراحی با آنها را داشته است مورد بحث قرار دهد.

برش‌های دقیق

پروتز چانه ممکن است از طریق یک برش کوچک زیر چانه یا درون لب وارد شود، که هر دو در طی تعاملات روزمره پنهان می‌شوند. برای برخی از بیماران، تصمیم به انجام عمل جراحی انتخابی، یک تصمیم بسیار شخصی است که نمی‌خواهد به دیگران اطلاع دهند. برش پنهان حریم خصوصی آن‌ها را تضمین می‌کند و خودآگاهی پس از این فرآیند را برطرف می‌نماید

حداقل اسکار

برش‌های لازم برای پروتز چانه معمولا در زیر چانه ایجاد می‌شوند. برش کوچک است و در محلی انجام می‌شود که افراد کمی متوجه آن خواهند شد. در برخی موارد، یک برش داخل دهانی درون دهان شما ایجاد می‌شود و هیچ کس جای زخم آن را نمی‌بیند. پزشک شما در مورد محل مورد نظر برای برش بر اساس نوع پروتز مورد نظر شما بحث می‌کند.

بهبودی زمان اندکی میطلبد

بازیابی از عمل بزرگ کردن چانه فرایندی طولانی نیست. اگر برش درون دهان ایجاد شود، شما باید چند روز از مواد غذایی نرم استفاده کنید. هنگام خواب سر خود را برای کاهش تورم بالا نگه دارید. اگر برش زیر چانه باشد، بخیه‌ها طی چهار تا هفت روز کشیده می‌شوند. در غیر این صورت، بخیه‌ها خودشان جدب خواهند شد. فعالیت‌های سبک پس از جراحی مجاز است و اکثر بیماران قادر به بازگشت به محل کار طی یک هفته یا کمتر می‌باشند.

نکات قابل توجه پیش از انجام پروتز چانه


نکات قابل توجه پیش از انجام پروتز چانه

پیش از انجام پروتز چانه نکات زیر را در نظر بگیرید.

یکی از معایب بزرگ کردن چانه این است که این یک روش جراحی است و شما برای بهبودی از آن نیاز به زمان دارید. درست بعد از جراحی، ممکن است اندکی تورم و کبودی، و همچنین ناراحتی در ناحیه چانه شما وجود داشته باشد. همچنین احساس بی حسی در این ناحیه تا مدتی بعد از عمل در افراد معمول است. معمولا بیماران بعد از عمل بزرگ کردن چانه حدود یک هفته مرخصی می‌گیرند. سپس معمولا چند هفته دیگر زمان می‌برد تا به فعالیت‌های شدید، مانند رفتن به باشگاه بازگردند. در حالی که بدترین تورم و کبودی معمولا در طی چند روز از بین می‌رود، ممکن است چند ماه طول بکشد تا نتایج نهایی عمل جراحی به طور کامل قابل مشاهده باشد.

در حالی که برخی از بیماران می‌توانند به جای جراحی دیگری مانند رینوپلاستی، پروتز چانه را انتخاب کنند، برای برخی دیگر ممکن است پروتز برای ایجاد ظاهری که می‌خواهند کافی نباشد. در این حالت، بیمار ممکن است هم پروتز و هم رینوپلاستی را برای تعادل بهتر صورت، یا پروتز و یک روش دیگر مانند لیفت صورت را برای کاهش نشانه‌های پیری، در نظر بگیرد. علاوه بر این، همه افراد متقاضی پروتز یا بزرگ کردن چانه نیستند. همانند تمام جراحی‌های پلاستیک، این روش فقط برای افرادی توصیه می‌شود که در سلامت بسیار خوبی هستند.

گزینه‌های غیر جراحی


اگر بیمار هنوز آماده عمل جراحی پلاستیک صورت نباشد یا محدودیت هزینه داشته باشد، بزرگ کردن چانه به صورت غیر جراحی یک روش مقدماتی عالی است. در صورت وجود دوره بهبودی، این دوره حداقل خواهد بود و نتایج ممکن است برای چند ماه ادامه یابد. بزرگ کردن چانه بدون جراحی یک روش دائمی نیست، اما بیماران می‌توانند از نتایج حاصل با تعهد و سرمایه گذاری مالی کمتر لذت ببرند. لازم به ذکر است که جراحی بزرگ کردن چانه با پروتز پیشرفت‌های قابل توجهی را در مواردی ایجاد می‌کند که چانه به طور خاص عقب رفته است.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *