مقایسه روش پروتز باسن و تزریق چربی (برزیلی) و امکان ترکیب دو روش

مقایسه روش پروتز باسن و تزریق چربی (برزیلی) و امکان ترکیب دو روش

گذراندن ساعت‌ها در باشگاه و انجام اسکات و لانژ، تلاش برای به دست آوردن یک باسن خوش فرم اما نرسیدن به نتایج واقعی می‌تواند ناامید کننده باشد. اگر شما در حال بررسی روش‌های عمل جراحی پروتز باسن هستید، ممکن است شروع به انجام برخی تحقیقات در مورد روش‌های مختلف موجود کنید. همچنین شما ممکن است از تفاوت بین ایمپلنت‌های باسن و لیفت باسن برزیلی که انتقال چربی به باسن نیز نامیده می‌شود، تعجب کنید. اگر شما به دنبال پروتز باسن هستید، مهم است بدانید که انتقال چربی به باسن و ایمپلنت باسن، دو روش کاملاً متفاوت هستند. با انتقال چربی به باسن، لیپوساکشن مناطقی که با آن‌ها مشکل دارید مانند شکم، پهلوها و ران‌ها برای دسترسی به چربی‌ها، انتقال چربی و سپس تزریق چربی به عضلات گلوتئال برای باسن انجام خواهد شد. اگر شما روش پروتز باسن را انتخاب می‌کنید، ایمپلنت‌های سیلیکونی در باسن قرار می‌گیرد. همانطور که می‌بینید، این دو روش بزرگ کردم باسن کاملاً متفاوت هستند.

پروتز باسن


تا همین اواخر، پروتزهای باسن از محبوب‌ترین روش‌های جراحی موجود و در دسترس بودند. در روش پروتز باسن، ایمپلنت‌های سیلیکونی دایره‌ای شکل یا بیضی شکل (که از پروتزهای های سیلیکونی سینه متفاوت هستند) در بالای عضله گلوتئوس ماکسیموس، از طریق برش در شکاف فوقانی باسن قرار می‌گیرند. سپس برش با بخیه‌ها بسته می‌شود و درن ها در محل قرار می‌گیرند تا در طول هفته اول پس از جراحی خون و مایع اضافی تخلیه شود. پروتز باسن می‌تواند باسنی گردتر و خوش فرم تر همانند آن چه را که مد نظر دارید برای شما ایجاد کند. اما این روش اشکالاتی نیز خواهد داشت. اول این که، با انجام ایمپلنت باسن خطر انقباض کپسولی یا پارگی ایمپلنت وجود دارد. دوم این که، ایمپلنت‌های باسن یک راه حل دائمی نیستند. بیمارانی که تحت روش ایمپلنت باسن قرار می‌گیرند توصیه می‌شود که ایمپلنت‌ها را ظرف هشت تا دوازده سال جایگزین کنند. در نهایت، نتایج حاصل از ایمپلنت‌های باسن نسبت به نتایجی که در انتقال چربی در روش بزرگ کردن باسن مشاهده می‌شود، کمتر طبیعی به نظر می‌رسد.

انتقال چربی به باسن


بزرگ کردن باسن با تزریق چربی ابتدا با لیپوساکشن شروع می‌شود. چربی از مناطقی مانند شکم و کمر گرفته می‌شود. در صورت نیاز به چربی بیشتر سایر مناطق نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرند. در این مرحله، به نظر می‌رسد فرم باسن به طرز چشمگیری بهتر است. بر خلاف روش معمول لیپوساکشن، چربی در یک ظرف مخصوص استریل جمع آوری می‌شود. این کار برای حفظ سلولهای چربی بدون آسیب زدن به آن‌ها طراحی شده است. در حال حاضر، به جای دور انداختن چربی، آن را آماده تزریق مجدد می‌کنند:

  • ابتدا باید سلولهای چربی را از تمام مایعات، لیپید و بافت همبند جدا کرد. این کار را می‌توان با استفاده از گرانش یا با استفاده از سانتریفوژ انجام داد تا چربی شناور شود.
  • سپس مایعات و لیپیدهای ناخواسته تخلیه می‌شوند و تنها سلول‌های چربی خوب و سالم نگهداری می‌شوند.
  • در این مرحله معمولاً تعداد زیادی سرنگ پر از چربی وجود دارد که در یک سینی مخصوص قرار داده شده است. یک کانول، که یک ابزار باریک و کند است، برای تزریق چربی در باسن استفاده می‌شود. نشانه گذاری قبل از عمل برای هدایت قرار دادن و کانتورینگ استفاده می‌شود.
  • هنگامی که تمام چربی تزریق می‌شود و شکل ایجاد می‌گردد، یک لباس مخصوص طراحی شده برای قالب سازی منطقه و حفظ شکل استفاده می‌شود.

اکنون بقیه فرایند به طور کامل به خود بیمار بستگی دارد. نکتهٔ مهم این است که فشار روی این منطقه وارد نشود. اجتناب از وارد آمدن فشار بسیار مهم است، زیرا سلول‌های چربی حساس به زمان نیاز دارند تا یک منبع خون تولید کنند، و این یکی از عواملی است که مقدار چربی را تعیین می‌کند که به صورت طولانی مدت باقی می‌ماند.

 مقایسه دو روش پروتز باسن و تزریق چربی


مقایسه دو روش پروتز باسن و تزریق چربی

هر کدام از روش‌های پروتز یا برزیلی مزیت‌ها و عوارض مربوط به خود را دارد که با توجه به خواسته بیمار ممکن است تجویز شود.

لیفت باسن برزیلی و یا انتقال چربی به باسن، با استفاده از چربی طبیعی خود بدن که پس از آن به بافت گلوتئال پیوند داده می‌شود، انجام می‌گیرد و ظاهری خوش فرم تر به باسن شما خواهد داد. با این حال، ایمپلنت باسن استفاده از ایمپلنت‌های سیلیکونی یعنی یک جسم خارجی است. هر زمان که یک جسم خارجی را در بدن خود قرار دهید، خطر پس زدن و عفونت وجود دارد. بنابراین، انتقال چربی به باسن یک روش ایمن‌تر برای بزرگ کردن باسن در خانم‌هایی است که تمایل به انجام این کار دارند.

چه روش انتقال چربی به باسن و چه ایمپلنت باسن را برای بزرگ کردن باسن خود انتخاب کنید، شما نیاز به گذراندن یک دورهٔ بهبودی خواهید داشت. با این وجود، زمان بهبودی در صورت انجام لیفت باسن برزیلی بسیار سریعتر از ایمپلنت باسن است. در صورت استفاده از ایمپلنت‌های باسن نیاز دارید که به مدت سه هفته از نشستن روی باسن خود خودداری کنید تا زمانی که بهبود یابید. با این حال، پس از انتقال چربی به باسن ممکن است بتوانید روی آن بنشینید.

یکی از دلایلی که انتقال چربی به باسن جهت لیفت یک روش محبوب است این است که نتایج عمدتاً دائمی هستند. تا زمانی که شما از دستورالعمل‌ها پیروی می‌کنید و پیش از مشاوره با پزشک به بلند کردن اجسام یا ورزش اقدام نمی‌کنید، گن‌های مخصوص استفاده می‌نمایید و مقدار قابل توجهی از وزن خود را بعد از عمل از دست نمی‌دهید، می‌توانید انتظار داشته باشید که انتقال چربی به باسن نتایج ماندگاری خواهد داشت و دائمی است. ایمپلنت‌های باسن باید هر 10 سال یکبار بلافاصله جایگزین شوند و اگر شما می‌خواهید فرم باسن خود را حفظ کنید، نیاز به عمل‌های جراحی بیشتری دارید.

آیا امکان ترکیب ایمپلنت‌های باسن و انتقال چربی برای افزودن حجم بیشتر وجود دارد؟


آیا امکان ترکیب ایمپلنت‌های باسن و انتقال چربی برای افزودن حجم بیشتر وجود دارد؟

استفادهٔ ترکیبی از روش‌های ایمپلنت‌های باسن و انتقال چربی رایج است و به چندین دلیل انجام می‌شود. یکی از دلایل این است که لیپوساکشن پهلوها به شما کمک می‌کند تا کمر بهتر فرم بگیرد و شکل ساعت شنی به وجود آورد. ایمپلنت باسن برای طرح کلی و حجم دهی به باسن استفاده می‌شود. این روش برای بیمارانی که دارای مقدار محدودی از چربی در دسترس برای انتقال هستند یا تمایل به بزرگ کردن بیش از حد باسن خود دارند بسیار کاربردی است. گام بعدی استفاده از چربی برای شکل دادن به کناره‌های باسن و لگن است. چربی می‌تواند باسن را گرد کند و نقاطی را که هنوز پس از ایمپلنت خالی هستند، پر نماید. این روش به پزشک اجازه می‌دهد تا به شما در دستیابی به اهداف زیبایی شناختی کمک کند. ترکیبی از پروتز باسن و انتقال چربی می‌تواند تفاوت‌های چشمگیری را برای بیماران با توجه به شکل کلی و بهبود باسن داشته باشد.

محدودیت‌های فعالیت پس از بزرگ کردن باسن


پس از بزرگ کردن باسن، مهم است که در رختخواب نمانید. برای حفظ پمپاژ خون و اجازه دادن به ریه‌ها برای عملکرد کامل، انجام فعالیت لازم است. ماندن در کل مدت روز در رختخواب می‌تواند به بروز عوارض بعد از عمل منجر شود. بنا بر آن چه گفته می‌شود، انجام برخی فعالیت‌ها بسیار آسان است. اکثر مردم در عرض چند روز احساس می‌کنند که باید آگاهانه فعالیت‌های خود را محدود کنند. در حالیکه فعالیت بیش از حد نیز باعث بروز تورم و وارد آمدن نیرویی می‌شود، که هر دو موجب آسیب رسیدن به چربی انتقال یافته می‌شوند. با این حال، فعالیت بیش از حد، باعث تورم می‌شود. مایعی که با تورم همراه است، ایجاد منبع خون برای چربی‌های تازه انتقال یافته را دشوار می‌سازد و شکل باسن را تغییر می‌دهد.

هزینه انتقال چربی جهت بزرگ کردن باسن


بزرگ کردن باسن دارای مؤلفه‌های بسیاری است. روش‌های بزرگ کردن باسن شامل زمان مورد نیاز و تخصص جراح، کارکنان پرستاری، بیهوشی، داروها، اتاق عمل، لباس، و همچنین تجهیزات و لوازم برای انتقال چربی هستند. با توجه به این موضوع، جای تعجب نیست که عمل جراحی جهت بزرگ کردن باسن ارزان نیست. با این حال، با توجه به این که بیماران هم لیپوساکشن را انجام می‌دهند تا چربی را از مناطق خاصی از بدن بردارند و هم ایمپلنت را انجام می‌دهند تا حجم باسن را بیشتر کنند و آن را فرم دهند، بنابراین این روش بسیار مقرون به صرفه می‌باشد. هزینه بزرگ کردن باسن بسته به تعداد ناحیه‌های مورد استفاده برای برداشت چربی، مکان جغرافیایی و سابقهٔ متخصص جراح، به طور گسترده‌ای متفاوت است. با این حال، به یاد داشته باشید. هزینه این روش در مقایسه با هزینه یک مشکل بزرگ تقریباً مقرون به صرفه است. مراقب بروز عوارض، از عفونت تا سوختگی پوست و در زمان بهبودی باشید. گاهی اوقات هزینه کردن کمی بیشتر از ابتدا موجب صرفه جویی در طولانی مدت می‌شود.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *