پروتز سینه برای زنان در چه سن و وضعیت سلامتی مناسب است؟

پروتز سینه برای زنان در چه سن و وضعیت سلامتی مناسب است؟

بزرگ کردن سینه یکی از شایع‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی به حساب می‌آید. با اینکه بسیاری از زنان آرزوی داشتن سینه‌های بزرگ‌تری را در سر دارند، اما ممکن است کاندید مناسبی برای انجام این عمل نباشند. بزرگ کردن سینه، ظاهر بهتری به سینه‌ها می‌دهد، اما نباید به عنوان راه‌حل تمامی مشکلات مربوط به روابط‌تان یا مسائل مربوط به اعتماد به نفس‌ به آن نگاه شود. جراحی بزرگ کردن سینه، فرایندی است که به منظور افزایش سایز سینه‌ها صورت می‌گیرد. این عمل معمولا با استفاده از درون کاشت (ایمپلنت یا پروتز) پستان انجام می‌شود که این ایمپلنت‌ها با ژل سیلیکونی (پروتز سیلیکونی) یا سرم نمکی استریل (پروتز سالین) پر می‌شوند. ایمپلنت‌های سینه با شکل، اندازه و بافت‌های مختلفی موجود هستند. تصمیم گرفتن برای عمل بزرگ‌کردن سینه، انتخابی کاملا شخصی است که می‌بایست به خاطر خواست خود شما برای افزایش سایز سینه‌هایتان باشد. اغلب به جراحی بزرگ کردن سینه‌ها به عنوان راهی موثر برای ایجاد تغییر در شکل ظاهری و افزایش اعتماد به نفس نگاه می‌شود. اما ممکن است این عمل برای شما مناسب نباشد.

چه احساسی نسبت به سینه‌هایتان دارید؟


دلایل زیادی وجود دارد که زنان حس رضایت‌مندی نسبت به ظاهر سینه‌هایشان نداشته باشند. افزایش وزن و بارداری می‌تواند باعث شود، سینه‌ها آن حجمی را که قبلا داشتند از دست بدهند. برخی زنان سینه‌های نامتقارنی دارند و برخی دیگر هم حس می‌کنند که سینه‌هایشان بسیار کوچک است. هر یک از این دلایل ممکن است باعث کاهش اعتماد به نفس شما نسبت به ظاهرتان شود. اگر از سایز سینه‌هایتان راضی نیستید، افزایش آن می‌تواند نتایج خیره کننده‌ای به دنبال داشته باشد.

انواع ایمپلنت‌های سینه


انواع ایمپلنت‌های سینه

انواع مختلفی ایمپلنت سینه وجود دارد، و تفاوت آن‌ها در ماده‌ای است که برای پر کردن ایمپلنت‌ها استفاده می‌شود. دو نوع پرکاربرد از ان‌ها، ایمپلنت‌های سالین و سیلیکونی هستند. نوع  مناسب برای شما به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ عواملی همچون نتایجی که شما در نظر دارید و توصیه‌های جراح متخصصی که عمل را انجام می‌دهد. پروتز سینه می‌تواند در سایز و اشکال مختلفی انجام شود. ایمپلنت‌های گرد بیشتر از بقیه، مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از مزایای آن این است که در صورت بروز چرخش در آن ، شکل سینه را تغییر نمی‌دهند. همچنین باعث می‌شوند سینه‌ها پرتر به نظر برسند.

کاندیدای ایده‌آل پروتز سینه


کاندیدای ایده‌آل پروتز سینه

افرادی که به دنبال جراحی بزرگ‌کردن سینه هستند، برای خودشان دلایل مختلفی دارند. به هر صورت مواردی هستند که قبل از عمل باید مورد توجه قرار گیرند:

شاید این مهمترین چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد، چون اگر یک بیماری قبلی داشته باشید نباید چنین جراحی‌هایی را انجام دهید. همچنین می‌بایست آزمایشات لازم مربوط به سینه را هم انجام دهید (همچون ماموگرافی)، تا مطمئن شوید که مشکلی در سینه‌هایتان ندارید که پس از جراحی منجر به بروز مشکلات دیگری شود.

مهم است که از قبل در مورد انتظاراتتان با جراح پلاستیک صحبت کنید، تا بررسی کند نتایجی که در نظر دارید قابل دست یابی هستند یا نه. برخی زنان عکسی را به جراح نشان می‌دهند تا به پزشک نشان دهند که می‌خواهند سینه‌شان چه شکلی باشد. اگر چه نشان دادن عکس بسیار مفید است، ولی باید توجه داشته باشید که اگر چه جراح ممکن است چیزی که می‌خواهید را درک کند، اما نتیجه جراحی دقیقا مشابه آن نخواهد شد. همچنین مواردی هم پیش می‌آید که ممکن است برای رسیدن به نتایج مطلوب مد نظر، نیاز باشد در کنار بزرگ کردن سینه، لیفت سینه (یا ماستوپکسی) هم انجام شود.

مراجعین می‌بایست در صورت هر گونه پیشینه قبلی در داشتن حساسیت به مواد یا داروهایی خاص، آن را با جراح در میان بگذارند.

زنانی که به بزرگ کردن سینه‌هایشان فکر می‌کنند، باید وقت بگذارند و بدانند که چه نوع ایمپلنت‌های سینه‌‌ای وجود دارد، ایمپلنت در کجا قرار می‌گیرد، برش‌های جراحی در چه قسمت‌های ایجاد می‌شود و جای بخیه‌ها چه شکلی خواهند بود. همچنین باید از جراحتان بپرسید که چه مدت زمانی برای بازیابی پس از عمل نیاز است، بنابراین می‌توانید تخمین بزنید که چقدر زمان نیاز خواهید داشت که از کارتان مرخصی بگیرید. همچنین حتما از جراحتان بپرسید که چه مدت زمانی ایمپلنت‌ها باید بمانند و اینکه آیا انجام جراحی دیگری هم نیاز خواهد بود یا خیر.

جدا از اینکه جراح پلاستیک شما چقدر با تجربه و خوب باشد، واقعیت این است که در تمامی جراحی‌ها ریسک‌هایی وجود دارد و شما نیاز است که این ریسک‌ها را بشناسید. قبل از این که نزد جراح پلاستیک بروید، تحقیقاتی را درباره این فرایند انجام دهید و در مرود عوارض احتمالی آن پرس و جو کنید؛ عوارضی همچون انقباض کپسول، از دست دادن حس در نوک پستان و همچنین احتمال اینکه در آینده قادر به شیردهی نباشید.

چه کسی کاندید مناسبی برای پروتز سینه نیست؟


چه کسی کاندید مناسبی برای پروتز سینه نیست؟

اکنون که می‌دانید داشتن چه شرایطی باعث می‌شود فردی برای عمل پروتز سینه مناسب باشد، می‌توانید بفهمید چه کسی هم کاندید مناسبی برای این عمل نیست.

رشد سینه دختران نوجوان تا 20 سالگی ادامه دارد. قبل از فکر کردن به بزرگ‌کردن سینه‌ها، باید سینه‌ها به رشد کامل رسیده باشند. تلاش برای انجام جراحی قبل از توقف رشد، از آنجا که هنوز رشد ادامه دارد می‌تواند باعث از شکل افتادن سینه‌ها‌ی عمل شده شود.

بزرگ‌کردن سینه فرایندی دلبخواهی است. زنان باردار باید از هر گونه جراحی غیرضروری در زمان بارداری خودداری کنند. بزرگ‌کردن سینه با ایجاد تغییراتی در بافت‌هایی می‌شود که شیر ترشح می‌کنند. مادران شیرده قبل از انجام جراحی، باید شش هفته پس از دوره شیردهی صبر کنند.

اگر چه بزرگ‌کردن سینه هنوز یکی از شایع‌ترین جراحی‌ها است، لازم است که فرد در وضعیت سلامتی خوبی باشد تا مطمئن شود دوره بهبودی به خوبی پیش خواهد رفت. داشتن عفونت در بدن، فرایند بهبودی را دچار مشکل خواهد کرد.

جراحی‌های زیبایی می‌تواند تغییراتی اساسی در زندگی بیمار ایجاد کند. اگر هدفتان هر چیزی به جز افزایش اعتماد به نفس نسبت به جسمتان باشد، نباید این عمل‌ها را انجام دهید. انجام این عمل همراه با انتظاراتی غیر واقعی، می‌تواند عواقب و تاثیراتی دائمی روی سلامت جسمی و روحی‌تان داشته باشد.

بزرگ‌کردن سینه یک عمل زیبایی شایع است. با دوره‌ای بازیابی همراه خواهد بود و تمامی ریسک‌های مربوط به هر جراحی دیگری را با خود دارد. قبل از انجام این عمل، بیمار لازم است که تمامی این مسائل را درک کند تا مطمئن شود بهبودی و دوره بازیابی تا جایی که انتظار می‌رود به خوبی پیش خواهد رفت. اگر می‌خواهید بفهمید که آیا کاندید مناسبی برای جراحی پروتز سینه هستید، لازم است که با یک جراح زیبایی صحبت کنید. جراح در مورد فرایند عمل با شما صحبت خواهد کرد، در مورد آنچه می‌توانید از جراحی انتظار داشته باشید هم نظرش را صادقانه به شما خواهد گفت.

گزینه‌های درمانی دیگری هم وجود دارد؟


چندین نوع عمل بزرگ کردن سینه وجود دارد. همگی آن‌ها فرایندی تهاجمی هستند و نیاز به برش‌های جراحی دارند. بزرگ کردن سینه با انتقال و تزریق چربی جایگیزینی برای عمل پروتز سینه است. این فرایند با برداشتن چربی از قسمتی ازبدن فرد از طریق لیپوساکشن (چربی‌کشی) و قرار دادن آن در سینه صورت می‌گیرد. محصولاتی گیاهی هم هستند که با عنوان تقویت سینه به فروش می‌رسند. البته هیچ شواهد معتبری نیست که این محصولات موثر یا بی ضرر باشند، بنابراین در مورد تمامی گزینه‌های درمانی‌تان از پزشک‌تان سوال بپرسید و قبل از تصمیم به عمل بزرگ کردن سینه با پزشک دومی هم مشورت کنید.

چه خطرات و عوارض جانبی وجود دارد؟


تمامی جراحی‌ها با برخی ریسک‌ها و عوارض جانبی همراه هستند؛ عوارضی همچون عفونت، خونریزی شدید، لخته خون در پا یا ریه‌ها، فرایند ضعیف در بهبود زخم یا جای بخیه، و یا حساسیت نسبت به مواد بیهوش کننده. می‌توان این خطرها را به حداقل رساند اگر سلامت عمومی خوبی داشته باشید و دستورعمل های قبل و بعد از جراحی که جراح توصیه می‌کند را انجام دهید. عوارض جانبی ناشی از جراحی بزرگ کردن سینه شامل موارد زیر می‌شوند:

  • ایجاد چین و چروک در سینه یا دیده شدن ایمپلنت سینه از زیر پوست
  • نامتقارن شدن سینه‌ها که سینه ها ناهموار به نظر می‌آیند و ممکن است نیاز به جراحی دومی برای متقارن کردن سینه‌ها باشد
  • پارگی ایمپلنت ناشی از پارگی در پوسته خارجی سیلیکونی، اگرچه معمولا ژل سلیکونی در داخل کپسول اطراف ایمپلنت به صورت منسجم باقی می‌ماند.

بهترین راه برای کاهش عوارض جانبی، انتخاب یک جراح با تجربه است که عمل های پروتز سینه زیادی انجام داده باشد.

کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *